Home Národní muzeum Nejčerstvější objevy v antickém světě. Co se v klasické archeologii přihodilo za posledních pár let?
Národní muzeum

Nejčerstvější objevy v antickém světě. Co se v klasické archeologii přihodilo za posledních pár let?

Svět dávných lidí je zastřen rouškou staletí či tisíciletí a tato časová propast nám zvídavým lidem dneška stojí v cestě za poznáním života našich předků. Archeologie se pokouší překlenout tuto propast studiem předmětů a objektů hmotné kultury, které přečkaly povětšinou ukryty v zemi nebo pod vodou, unikly všemožné zkáze a hlodání zubu času. Minulost je tak často nacházena v množství roztroušených útržků, které vypovídají o nejrůznějších aspektech života dávných lidí. Některé z těchto fragmentů přiblíží tento přednáškový cyklus.

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást otázky nové. Během přednášky se vypravíme do různých koutů a časových horizontů antického světa, abychom se podívali současným archeologům přímo pod ruce a dozvěděli se společně s nimi něco nového o dávno zaniklém světě starých Řeků, Římanů i dalších národů žijících v jejich dosahu.

Přednáší: Pavel Titz (Národní muzeum)

Cyklus přednášek pořádá Společnost Národního muzea – Sekce přátel starověkých civilizací a Oddělení pravěku a antického starověku Národního muzea


Místo konání: Velký kongresový sál, Nová budova Národního muzea
Vstupné: členové Společnosti Národního muzea po předložení platného průkazu zdarma, ostatní zájemci 50 Kč
Rezervace na přednášku není potřeba.

Zdroj příspěvku

Author

Výstavy v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.