Home Národní muzeum Na den do muzea
Národní muzeum

Na den do muzea

Prázdninové středy budou opět patřit dětem. Během celodenních akcí v Historické a Nové budově Národního muzea na ně bude čekat spousta zábavy, poznávání a výtvarných aktivit.

Termíny a témata:

 • 20. 7. 2022, 8:30–16:30 h
  Za zvířaty současnými i pravěkými
  V průběhu dne účastníci workshopu navštíví jednotlivé přírodovědecké expozice v Historické budově Národního muzea. Vystavenými exponáty se nechají inspirovat pro badatelské, herní i výtvarné úkoly, které budou plnit v týmech. V průběhu dne tak zjistí, kolik váží kostra plejtváka myšoka nebo po kom se jmenují Barrandov a jediný český dinosaurus. Nakonec se ve výstavě ZeMě naučí pomáhat ptákům a dalším volně žijícím živočichům ve městě.
 • 3. 8. 2022, 8:30–16:30 h 
  Za klasickou hudbou neklasicky
  Během jednodenního workshopu plného her, kvízů a tvořivých aktivit nahlédnou dětští návštěvníci do výstavy Slavní čeští skladatelé, expozice Dějiny a do Panteonu Národního muzea. V průběhu dne se hravým způsobem seznámí s životními cestami a tvorbou Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů a s životem v 19. století.
 • 10. 8. 2022, 8:30–16:30 h
  Za poklady

  Během workshopu se s institucí Národního muzea seznámíme dětskýma očima. Děti si vyzkouší, co obnáší práce kurátora, průvodce nebo tvůrce výstav. Historickou budovu prozkoumáme od podzemí po kupoli včetně slavného Panteonu, Pokladů numismatických sbírek nebo expozice Sál minerálů. Chybět nebudou herní aktivity, kreativní dílny a práce s multimédii.
 • 17. 8. 2022, 8:30–16:30 h
  Za záchranou Země
  Zajímá vás, co může každý z nás udělat pro dobro naší planety? Pro menší návštěvníky jsme připravili jednodenní program k výstavě ZeMě, který je pomocí interaktivit a her seznámí s tématem udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Těšit se mohou na kreativní vyžití při upcyklačních workshopech, kde si vyzkouší, co se dá vyrobit ze zdánlivě nepotřebných věcí odsouzených k vyhození. Nebudou chybět ani zábavné aktivity na témata krajiny kolem nás, našeho vztahu k jídlu nebo nakládání s odpady a vodou.

Věk: 8–12 let (kapacita je omezena – max. 16 dětí) / Akce se bude konat při minimálním počtu 6 dětí.
Cena: 500 Kč/dítě (den)
Cena se snižuje na 450 Kč v případě:
   – sourozence přihlášeného na stejný termín
   – 2 a více přihlášek jednoho dítěte
Termín a čas konání: v termínech uvedených u jednotlivých akcí, 8:30–16:30 h, sraz s lektorem proběhne vždy před hlavním vstupem do Historické budovy Národního muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1.
Pro děti je zajištěn teplý oběd a pitný režim.
Další informace: vzdelavani@nm.cz, tel.: 224 497 443

Do 5 pracovních dnů od odeslání elektronické přihlášky (níže na stránce) Vám zašleme na e-mail závazné potvrzení rezervace místa ve vybraném termínu a variabilní symbol a číslo účtu k uhrazení částky za celodenní kurz. Přihláška nabývá své platnosti v momentě připsání platby na účet Národního muzea. Platbu je nutné uhradit do 7 dnů od obdržení variabilního symbolu, v opačném případě Vaše rezervace propadá. Uzávěrka přijímání přihlášek je 7 dní před termínem konání.


STORNO PODMÍNKY:

 • V případě, že se dítě nemůže zúčastnit ze zdravotních důvodů, storno poplatek činí 30 % z ceny (nutno doložit potvrzením od lékaře).
 • V případě zrušení akce ze strany Národního muzea vrátí Národní muzeum platbu v plné výši.
 • V jiných případech se poplatek nevrací.

 

Přihláška na workshop Na den do muzea 2022

Datum a téma

Jméno a příjmení dítěte

Datum narození

Rodné číslo

Zdravotní pojišťovna

Bydliště

Jméno přihlášeného sourozence (je-li)

Jméno a příjmení rodiče (zákonného zástupce)

Telefon (rodiče)

E-mail (rodiče)

Cena příměstského tábora bude uhrazena

V případě požadavku na zaslání faktury pro Vašeho zaměstnavatele uveďte jeho přesnou fakturační adresu
Zdroj příspěvku

Author

Výstavy v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.