Home Národní muzeum Ze života sbírky
Národní muzeum

Ze života sbírky

Cílem přednášek je představit laické i odborné veřejnosti jednotlivé sbírkové kolekce Národního muzea napříč jeho širokým spektrem. Cyklus je zahájen prezentací sbírkového bohatství Historického muzea Národního muzea. Během jednoho podvečerního setkání vystoupí dva kurátoři sbírek.

Program:

 • Cedule a plakáty ve fondech Divadelního oddělení Národního muzea

  Divadelní cedule, informující do nejmenších podrobností o jednotlivých představeních, jsou pramenem nedocenitelné hodnoty pro teatrologická bádání, divadelní plakáty jsou často atraktivními uměleckými artefakty.  Přednáška představí rozmanité způsoby jejich správy a prezentace v Divadelním oddělení Národního muzea – restaurování, digitalizaci, výstavní a publikační činnost, mapu výskytu cedulí v českých zemích, a především databázovou aplikaci divadelních inscenací Elektronický divadelní archiv.

  Přednáší: Mgr. Markéta Trávníčková – Divadelní oddělení
   

 • Tramping v etnografickém oddělení 

  Etnografické oddělení Národního muzea spravuje mimo jiné i největší český fond věnovaný dějinám a současnosti trampského hnutí. Seznámíte se s tím, čím se správa takového fondu liší od práce s tradičními etnografickými sbírkami. Představeny budou také některé unikátní předměty, které do muzea darovali čeští trampové od daleké Austrálie po středočeskou Ztracenku a příběhy, které se za nimi skrývají.

  Přednáší: Mgr. Jan Pohunek, PhD. – Etnografické oddělení


Místo konání: Historická budova Národního muzea, přednáškový sál 104

Vstupné zdarma

Source link

Author

Výstavy v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.