Home Uncategorized Plasticus maritimus, invazivní druh: výstava v knihkupectví Kosmas
Uncategorized

Plasticus maritimus, invazivní druh: výstava v knihkupectví Kosmas


Knížka portugalské bioložky Any Pêgo se zaobírá problematikou znečištění přírody plastovými odpady a přivádí mladé čtenáře k přemýšlení o plastech v souvislostech a k údivu nad bohatostí života v mořích a oceánech. Skvělé ilustrace a přímočaré texty zvou na dobrodružnou výpravu za plasty vyplavenými mořem, které se mohou na chvíli stát „pokladem“ a nebo také objektem detektivního pátrání po jejich původu. Mimo ukázky z knížky kolemjdoucí ve výloze uvidí plastové předměty, které autorka knihy nasbírala na portugalských plážích. Vystavené předměty jsou jen malým vzorkem úlovků získaných mezi lety 2015 až 2020. Výstavu bude možné ve výloze knihkupectví zhlédnout až do poloviny května. Po dobu konání výstavy nabízí nakladatelství jakost knížku Plasticus maritimus, invazivní druh na svém e-shopu ve speciální akci o 20 % levněji.

Více než tři metry široká výloha knihkupectví Kosmas v ulici Milady Horákové se zaplnila plasty vyplavenými z oceánu a ukázkami z knížky Platicus maritimus, invazivní druh. Úlovky z pláží a výstava ke knížce byla poprvé k vidění na podzim v rámci 9. ročníku knižního festivalu Tabook v Táboře. Výstava se setkala s velmi pozitivními ohlasy.

Knížka původně vyšla v roce 2018 v proslulém portugalském nakladatelství Planeta Tangerina a na festivalu dětských ilustrovaných knih v Bologni (BCBF) získala jednu z nominací za počin roku v kategorii non-fiction knih pro děti a mládež. Kniha je psána jazykem, kterému porozumí děti školou povinné, ale přináší poznatky, které ohromí i dospělé čtenáře.

Kniha sklízí úspěchy po celém světě a již vyšla ve více než deseti jazycích. Zájemci si mohou knížku Plasticus maritimus, invazivní pořídit nyní ve speciální akci o 20% levněji přímo na e-shopu nakladatelství jakost. Spolu s knížkou Plasticus maritimus v nakladatelství vyšla kniha Moře v 300 otázkách a odpovědích, která odpovídá na 300 otázek v souvislosti s mořem a oceány (proč moře nepřeteče, kolik existuje ostrovů, proč jsou plameňáci růžoví, proč nejsou v Irsku hadi,…). Obě knihy lze ve speciálním balíčku na webu nakladatelství rovněž koupit o 20% levněji.Source link

Author

Výstavy v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.