Home Národní muzeum, Uncategorized Czech Press Photo 2021 v Národním muzeu
Národní muzeumUncategorized

Czech Press Photo 2021 v Národním muzeu


Představí se vítězné snímky soutěže doplněné kolekcí vybraných zásadních okamžiků 26. ročníku společně s výstavou zahraničních porotců a Grantem primátora.

Fotografií roku se stal snímek Romana Vondrouše z ČTK, který zachytil muže procházejícího dezinfekční bránou. Mezinárodní porota vybrala vítěze z více než pěti tisíc snímků od 288 autorů.

Výstava Czech Press Photo je mimořádnou výstavou, která vznikala v mimořádné době a koná se v mimořádných prostorách Národního muzea. Výstavu Czech Press Photo doplní výstava Tři pohledy, kde se představí výběr snímků zahraničních porotců. Tato výstava byla instalována v galerii Czech Photo Centre v době lockdownu a k vidění byla pouze online. Představí se Joe Klamar, Chris McGrath a Nicole Tung, kteří ve své fotografické kariéře byli přítomni zásadním okamžikům novodobých světových dějin.

Jedním z vystavených souborů bude cyklus Pražské panoptikum od Jana Rasche, který s ním zvítězil v kategorii Grant Prahy v roce 2019. Autor dokumentoval centrum přeplněně turisty, poté s příchodem pandemie koronaviru dostal jedinečnou možnost zaznamenat naprostý opak.

Fotografie byly přihlašovány elektronicky v průběhu měsíce září 2020. Odborná mezinárodní porota pracovala ve dnech 14. až 15. října v galerii Czech Photo Centre ve složení Joe Klamar z Agence France-Presse, reportážní fotografka z USA Nicole Tung, australský fotograf Chris McGrath z Getty Images, český fotograf Herbert Slavík a šéf fotobanky ČTK Petr Mlch.

Výstava bude otevřena dle vládních nařízení v prostorách dvorany Národního muzea a potrvá do října 2021. Otevírací doba: každý den 10.00–18.00. Cena vstupenky je 200 Kč pro dospělého, snížené vstupné je 120 Kč, rodinné vstupné 2+2 je 450 Kč, školní skupina nad 10 osob je 100 Kč jeden student a pedagogický doprovod je zdarma.

 Source link

Author

Výstavy v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.