Home Uncategorized Aktuální výstava Josef MánesDílo a jeho doba
Uncategorized

Aktuální výstava Josef MánesDílo a jeho doba


Od soboty 3. října máte možnost navštívit výstavu Josef Mánesdílo a jeho doba, která představuje vrchol výstavní činnosti galerie Kooperativy v Praze.

12. května uplynulo 200 let od narození tohoto velkého českého umělce a proto zde můžete obdivovat dílo Josefa Mánesa v kontextu doby, jeho slavných i méně známých současníků, rodiny, ale především si připomenout jeho díla, která ilustrují výjimečné mistrovství a univerzálnost, jež ocenily až příští generace. Můžete si zde prohlédnout přes 160 děl z toho 90 olejomaleb a kreseb Josefa Mánesa.

Po dlouhé době se veřejnost bude moci seznámit s Mánesovými portréty, krajinami i kresbami. Mezi jinými uvidíte cykly Život na panském sídle a Přemyslovský, které zdobí Mánesův salonek na Pražském hradě, z Východočeské galerie v Pardubicích byly zapůjčeny mistrovské portréty manželů Vendulákových, z Ostravy pak mimo jiné zapůjčili Poutníka, uvidíte obraz Utonulý ze soukromé sbírky, krajiny ze Západočeské galerie v Plzni. To je jen malý výběr z vystavených mistrovských děl. Výstava představí i práce otce, strýce a sourozenců Josefa Mánesa. Podstatnou část vystavených manesian tvoří artefakty ze sbírek Pražského hradu, z kolekcí regionálních galerií a významných soukromých sbírek a samozřejmě i ze sbírky Kooperativy.

 

Source link

Author

Výstavy v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.