Rubriky
Uncategorized

Kudy z nudy – Dýňový podzim v trojské botanické zahradě


Dýňový ženich a nevěsta je zavedou na místa v zahradě, kde se skutečně odehrávají svatební obřady. Od 16. října do 1. listopadu bude možno ochutnat pokrmy připravené na svatební hostinu nebo obdivovat dýňové lože pro novomanžele. Víkend 17. – 18. října bude patřit Dýňovým slavnostem a zábavě pro celou rodinu. Poslední říjnový den bude už tradičně věnován oslavám Halloweenu

V pořadí už po třinácté připravila Botanická zahrada hl. m. Prahy pro návštěvníky neopakovatelný zážitek v podobě výstavy dýní. Akce nazvaná Dýňový podzim přiblíží zájemcům nejen pestrou škálů plodů tykví, ale seznámí je také se známými i nezvyklými svatebními zvyky a tradicemi. Zároveň představí romantická místa, kde se v zahradě skutečně svatební obřady odehrávají.

 

Podzim sice s sebou přináší ranní mlhy a pošmourné počasí, to ale neplatí pro trojskou botanickou zahradu. Venkovní expozice budou od 16. října do 1. listopadu zdobit různorodé plody dýní pestrých a zářivých barev, které vnesou pozitivní energii i do deštivých dní. Nenechte si ujít tuto jedinečnou výstavu, která představí širokou škálu odrůd i rodů. Zároveň vás potěší originální prezentace těchto plodů v podobě figur ženicha, nevěsty, svatebčanů nebo i svatebního lože. Dýňová aranžmá se mohou stát inspirací pro vaši vlastní podzimní výzdobu.

 

Source link

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *